Turvaline keskkond, rutiin ja järjepidevus
Lamatiste ennetamisele suunatud tegevus saab efektiivne olla vaid juhul kui see on pidev, katkematu ja järjepidev eesmärgile suunatud tegevus, milles antakse sagedasi vahehinnanguid ning muudetakse tegevusi paindlikult vastavalt patsiendi seisundile ja muutuvale situatsioonile. Kogu patsiendiga tegelev meeskond peab sellega arvestama ning andma oma panuse katkematusse protsessi. Juhuslikult teostatud eesmärgipäratu preventiivsete tegevuste ajutine sooritamine ei anna efekti ning on sagedaseimaks põhjuseks, miks lamatised vaatamata rakendatud preventsioonile siiski tekivad.
Keskkond, kus viibib patsient, kes on lamatistest ohustatud ning kelle puhul soovitakse lamatiste teket vältida, peab olema turvaline nii patsiendile kui tema eest hoolitsevale personalile. Selleks, et edukalt teostada ennetusvõtteid, peab olema hea juurdepääs patsiendi voodile, piisavalt valgust ja ruumi ergonoomiliste võtete sooritamiseks ning vajalike vahendite käepäraseks kasutamiseks.
Kõiki tegevusi, mis võivad ühele inimesele üle jõu käia või mille sooritamine mitmekesi oleks turvalisem ja efektiivsem, tuleks teostada mitmekesi, seda nii patsiendi kui personali säästmiseks. Unustada ei tohi ka patsiendi mugavust ja heaolu. Protsessi peaks kaasama ka patsiendi ja tema pereliikmed, sest motivatsioon, võimestamine ja toimetuleku suurendamine on olulised eeldused heade tulemuste saamiseks.